Elementy aranżacyjne utrzymane w odcieniach butelkowej zieleni stanowią jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich. Niezwykle głęboka, szlachetna barwa pojawia się zarówno na ścianach oraz meblach, jak i w postaci efektownych dodatków nadających wnętrzu niepowtarzalnego wykończenia i charakteru. Jak wprowadzić butelkową zieleń do wnętrza? Na jakie elementy w odcieniu butelkowej zieleni warto postawić i z czym je łączyć? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!
Butelkowa zieleń, czyli głębia i eleganckie wykończenie
Ciemna zieleń, nazywana potocznie butelkową zielenią to wyjątkowy odcień nasycony mocnym, dojrzałym i pełnym charakteru pigmentem przywodzącym na myśl królewski szmaragd, bujną łąkę czy mroczny las. W kolorze butelkowej zieleni zauważalne są niebiesko-zielone tony o chłodnym i ciemnym wykończeniu, które składają się niezwykle elegancką, a jednocześnie energetyczną i nastrojową barwę. Wszystko to sprawia, że butelkowa zieleń stanowi jeden z najchętniej wybieranych podczas aranżacji wnętrz odcieni kolorystycznych.
Butelkowy odcień zieleni we wnętrzach
Naturalna butelkowa zieleń to prawdopodobnie najszlachetniejszy odcień koloru zielonego. Ten niebanalny odcień wprowadza do każdego wnętrza odrobinę tajemniczości oraz pozwala na kreowanie niezwykle eleganckich aranżacji odpowiadających gustowi domowników. Elementy w kolorze butelkowej zieleni szczególnie chętnie wybierane są przez osoby poszukujące nietuzinkowych i zapierających dech w piersiach rozwiązań aranżacyjnych, które mogą przyjmować, postać farb, tapet, mebli czy efektownych dodatków pozwalających na tworzenie niebanalnych kompozycji. Bawiąc się butelkową zielenią we wnętrzach, warto jednak pamiętać o odpowiednim dozowaniu tej barwy oraz równoważeniu jej przy pomocy odmiennych kolorów i odcieni, co pozwoli na stworzenie stylowego wnętrze oraz uniknięcie efektu zbyt mrocznej przestrzeni.
Gdzie butelkowa zieleń sprawdzi się najlepiej?
Elementy aranżacyjne utrzymane w odcieniach butelkowej zieloni pozwalają na tworzenie przyjaznej i inspirującej przestrzeni, która sprzyja relaksowi oraz odprężeniu po ciężkim dniu. butelkowa zieleń świetnie sprawdzi niemal w każdej przestrzeni i z powodzeniem może być obecna zarówno w sypialni i salonie, jak i kuchni, jadalni czy domowym gabinecie. Naturalna butelkowa zieleń szczególnie dobrze komponuje się z wnętrzami utrzymanymi w stylistyce buduarowej, glamour oraz klimacie postindustrialnym czy vintage. Elementy w kolorze ciemnej zieleni doskonale uzupełniają także surowe, minimalistyczne wnętrza oraz inspirowane naturą przestrzenie kreowane w skandynawskiej stylistyce.
Jak wprowadzić butelkową zieleń do mieszkania
Butelkowa zieleń należy do grupy barw chłodnych, które pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni oraz nadanie jej niesamowitej głębi. Wprowadzając do wnętrza elementy utrzymane w tej kolorystyce, warto postawić na jedną z chętnie wybieranych propozycji. Do intrygujących sposobów na wprowadzenie elementów w kolorze butelkowej zieleni do wnętrza zalicza się pomysły, takie jak:
Pomalowanie ściany na kolor zielony
Jednym z najprostszych sposobów na wprowadzenie koloru butelkowej zieleni do wnętrza jest pomalowanie jednej lub dwóch ścian na ten wyjątkowy kolor. Pozostałe ściany warto utrzymać w stonowanej kolorystce, która pozwoli na, unikniecie zbytniego zaciemnienia danego pomieszczenia.
Wstawienie mebli w kolorze butelkowej zieleni
Miłośnicy klasycznych kolorów ścian, mogą zdecydować się na wprowadzenie do swojego wnętrza odcienia butelkowej zieleni w zupełnie innej formie. Dobrym pomysłem może okazać się postawienie na mocny akcent w postaci tapicerowanych mebli w tym kolorze. Najczęstszym wyborem są elementy, takie jak sofa, fotel i pufa wykończone przy pomocy tapicerki ze szlachetnego welwetu, weluru czy aksamitu odbijającej światło oraz nadającego meblom wyjątkowej wyrazistości.
Postawienie na wyraziste dodatki
Prostym sposobem na wprowadzenie elementów w kolorze ciemnej zieleni do wnętrza jest postawienie na dodatki, które nadają każdemu wnętrzu niepowtarzalnego wykończenia oraz pozwalają całkowicie odmienić jego charakter. Poduszki, narzuty, dywany, zasłony, plakaty czy ceramiczne detale w kolorze butelkowej zieleni to prosty sposób na odmienienie niemal każdego pomieszczenia.
Powieszenie zielonego lustra
Nietypowym sposobem na wprowadzenie butelkowej zieleni do wnętrza jest postawienie na lustro z ramą w kolorze butelkowej zieleni. Tego typu dodatek pozwoli na optyczne powiększenie danej przestrzeni oraz nadanie jej niezwykle eleganckiego wykończenia.
Butelkowa zieleń we wnętrzach – z jakimi kolorami łączyć butelkową?
Butelkowa zieleń to niezwykle uniwersalny odcień, który doskonale komponuje się z wieloma różnorodnymi barwami. Z pewnością zadajesz sobie pytanie przemycić butelkową zieleń? Kolor ten z powodzeniem można zestawiać zarówno ze stonowanymi barwami rozjaśniającymi wnętrze, jak i intensywnymi odcieniami pozwalającymi na tworzenie ciekawych i modnych aranżacji. Butelkowa zieleń szczególnie dobrze komponuje się w zestawieniach kolorystycznych, takich jak:
Butelkowa zieleń i złoto
Chłodny odcień zieleni doskonale łączy się z metalicznym złotem pozwalającym na nadanie butelkowej zieleni świetlistości. Zestawienie ze sobą zieleni i złota pozwala na zapewnienie niezwykle eleganckiego, stylowego oraz nawiązującego do barokowego luksusu i przepychu efektu, który wyjątkowo dobrze sprawdza się podczas aranżowania mieszkań w stylu glamour i art-deco.
Butelkowa zieleń i róż
Połączenie zieleni i mocnego różu to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w klasycznych wnętrzach, w których dominują drewniane meble i kwiaty. Wprowadzenie do nich kontrastowego elementu w postaci butelkowej zieleni i różu pozwoli na rozjaśnienie pomieszczeń, a także nadanie mu eleganckiego i dystyngowanego charakteru.
Butelkowa zieleń i kolory ziemi
Butelkowa zieleń pasuje do kolorów z palety ziemi, takich jak beż, brąz czy szarość. Zestawienie ze sobą takich barw to doskonały sposób na stworzenie wnętrza o harmonijnym charakterze, które doskonale wpisze się w stylistykę przestrzeni inspirowanych stylem skandynawskim i powrotem do natury.