ADELLA czarna
Ostatnie sztuki w magazynie
favorite favorite_border Nowoczesne tapicerowane krzesło do jadalni z ozdobnym pikowaniem na oparciu, tkanina welurowa
295,00 zł

Styl vintagestyl retro kocha przeszłość. Najbardziej ceni wzornictwo sprzed kilku dekad. Styl vintage kocha jednocześnie eklektyczne połączenia różnych form, materiałów, kolorystyk. 

Styl retro, moda na meble retro nie sprowadza się tylko do mebli poddanych renowacji, odrestaurowanych. 

Meble w stylu vintage - dostępne w naszym sklepie - są meblami fabrycznie nowymi, produkowanymi aktualnie. Są to meble produkowane z nowych materiałów, w oparciu o nowoczesne technologie. 

Dzięki temu meble w stylu retro - oferowane w naszym sklepie - wyglądają jak “meble z historią” i jednocześnie są meblami najwyższej jakości. W pełni użytecznymi, wygodnymi, bezpiecznymi, solidnymi i wytrzymałymi. 

Projektanci mebli retro, mebli w stylu vintage bardzo kreatywnie, z dużą wyobraźnią i polotem nawiązują do wzorców projektowych sprzed wielu lat. Nawiązują z przeszłością twórczy dialog, zapożyczając rozwiązania, techniki, rozwiązania z przeszłości.

Styl vintage ciężko zamknąć w jasne, klarowne ramy. Meble w stylu vintage są w pełnym tego słowa znaczeniu niepowtarzalne, zjawiskowe, unikatowe. W szczególności, gdy nowoczesne technologie produkcji, wysoka jakość wykonania, materiałów jest połączona z oryginalnym projektem. 

Fajne meble w stylu vintage

Meble retro, meble vintage potrafią zaskakiwać formą, funkcjonalnością, użytecznością oraz wyglądem. Są piękne, zaskakujące, niesamowite. Takie właśnie krzesła w stylu retro, fotele w stylu retro, stoły w stylu retro, hokery w stylu retro znajdziecie w ofercie Fajnych Krzeseł.

Zamówione u nas meble w stylu vintage sprawdzą się równie dobrze w przestrzeniach prywatnych, domowych, jak również w pomieszczeniach biurowych, pomieszczeniach publicznych. 

Restauracje z meblami w stylu vintage, bary z hokerami w stylu vintage, poczekalnie z meblami w stylu retro są dziś niezwykle popularne. A ich właściciele z przekonaniem zamawiają meble właśnie u nas.

FAQ

Co to jest styl vintage?

Styl vintage (np. krzesła w stylu vintage) często określa się jako styl z duszą. Meble w stylu vintage wyglądają, jakby były stworzone w innej epoce, kilka dekad wcześniej.

Moda na meble w stylu vintage, w stylu retro trwa od kilku dekad. Styl zyskał na popularności ze względu na niesamowity klimat, jaki tworzą np. krzesła w stylu vintage, stoły w stylu vintage, czy fotele w stylu vintage.

Jakie meble są projektowane w stylu vintage?

Najczęściej w stylu vintage są produkowane krzesła, fotele, pufy, hokery, także stoły oraz szafy.

Czym różnią się meble w stylu vintage do klasycznych mebli?

Przykładowo, krzesła w stylu vintage stylizowane na lata 60. XX wieku będą charakteryzować się śmiałymi formami, krzykliwymi kolorami. Charakterystycznymi dla tamtej epoki.

Meble klasyczne to meble, w których forma, kolorystyka, materiały są stonowane, symetryczne, zrównoważone.

Czy meble w stylu vintage są nowe?

Tak. Meble w stylu vintage sprzedawane w naszym sklepie są nowe. Produkowane są z nowych materiałów.

Uzyskanie efektu vintage wymaga wizualnego postarzania mebli. Stylizowania ich wyglądu w sposób sugerujący, że powstały kilka dekad wcześniej.

Do jakich pomieszczeń, lokali pasuje styl vintage?

Styl vintage bardzo często jest kupowany do pomieszczeń mieszkalnych, ale także do hoteli, restauracji, lokali gastronomicznych, czy barów.