PUFY I PODNÓŻKI

Pufy to coraz chętniej wybierany element wyposażenia nowoczesnego wnętrza w każdym domu. Ze względu na wielofunkcyjne zastosowanie, z powodzeniem mogą być one wykorzystywane do urządzenia dowolnego pomieszczenia w domu: salonu, sypialni, garderoby czy przedpokoju, stanowiąc doskonałą alternatywę dla nieco spowszedniałych już krzeseł czy foteli. Pufy sprawdzają się jednak nie tylko w przestrzeni mieszkalnej. Można je stosować również jako element umeblowania wnętrza eleganckiej kawiarni, klimatycznej restauracji czy stylowego hotelu.

Pufy nowoczesne – czym właściwie są i czy warto je kupić?

Nowoczesna pufa to mebel o nieskomplikowanej konstrukcji. Składa się z miękkiego siedziska, wypełnionego piankowo-gąbczastym materiałem, które osadzone jest najczęściej na drewnianych nóżkach bądź metalowym stelażu. Zapewnia to wysoką stabilność całej konstrukcji i pełne bezpieczeństwo użytkowania, także przez dzieci. Mebel nie posiada oparcia i podłokietników, nie odbiera mu to jednak wysokich właściwości praktycznych w codziennym użytkowaniu. Pufy do siedzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i niską wagą, co przekłada się na ich mobilność. Stanowią dzięki temu wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie aranżacyjne dosłownie w każdym wnętrzu. Pufy, w przeciwieństwie do zdecydowanie cięższych krzeseł czy foteli, z łatwością można przenosić z miejsca w miejsce i dowolnie ustawiać. To ogromna zaleta w szczególności dla osób, które od czasu do czasu lubią nieco zmienić wystrój wnętrza, ale także przydatna właściwość dla lokali użyteczności publicznej, tj. hotele, restauracje czy kawiarnie.

Podstawowa funkcja pufy, czyli wygodne siedzisko

Pufy tapicerowane najczęściej pełnią funkcję dodatkowego siedziska, będąc praktycznym uzupełnieniem zestawu wypoczynkowego w salonie. Są bardzo zgrabne, dlatego na co dzień można przechowywać je pod stołem, a w razie potrzeby bez problemu spod niego wysunąć. Wygodne pufy mogą przydać się szczególnie w przypadku niezapowiedzianej wizyty gości, a także większych spotkań w gronie rodziny czy znajomych, bez obaw o to, że niepotrzebnie zagracą przestrzeń. Z powodzeniem można je również zastosować w garderobie, ale też jako siedzisko do toaletki, zamiast popularnego krzesła. Małe pufy zdecydowanie bardziej będą pasować do tego kobiecego, delikatnego mebla, tworząc z nią ciekawy zestaw meblowy. Pufy do siedzenia sprawdzają się jednak nie tylko jako mebel pełniący funkcję siedziska. Ich stosunkowo prosta konstrukcja daje wiele możliwości zastosowania, dlatego pufy mogą spełniać wiele innych, równie przydatnych funkcji. Pokój dziecięcy to miejsce, gdzie nasze pociechy spędzają bardzo dużo czasu. Z tego też powodu Pufy to doskonały wybór również do pokoju dziecięcego.

Pufy jako element wyposażenia zapewniający wygodę

Pufy z powodzeniem można wykorzystywać jako rodzaj wygodnego podnóżka, na którym swobodnie układa się nogi podczas oglądania filmu, czytania książki, albo po prostu popołudniowego relaksu po ciężkim dniu w pracy czy intensywnym treningu na siłowni. Dzięki temu niepozornemu meblowi chwila odpoczynku będzie zdecydowanie bardziej przyjemna. Pufy mogą idealnie sprawdzić się także w przypadku niskiego stolika w salonie, pozwalając wówczas wygodnie sięgać po filiżankę z kawą czy talerzyk z ciastem.

Pufy, czyli idealny sposób na zaoszczędzenie miejsca

Pufy warto wykorzystywać w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, w których liczy się każdy centymetr powierzchni użytkowej. Będą idealnym wyposażeniem choćby wąskiego przedpokoju jako praktyczny dodatek, który ułatwi zmianę obuwia czy umożliwi położenie torby z ciężkimi zakupami zaraz po wejściu do domu. Nowoczesne pufy to idealne rozwiązanie również dla hoteli, restauracji czy kawiarni, które ze względu na nieustanny przepływ ludzi, muszą być przestronne. Pufy z uwagi na swoje niewielkie rozmiary sprawdzą się w nich idealnie, gdyż pozwolą zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca.

Nowoczesne pufy jako oryginalny element aranżacji wnętrza

Nowoczesne pufy doskonale spełniają funkcje praktyczno-użytkowe w każdej przestrzeni. To jednak niejedyna ich zaleta. Pufy mogą pełnić również funkcje dekoracyjne, będąc wyszukanym dodatkiem aranżacyjnym każdego wnętrza. Ich wysokie walory estetyczne podwyższają atrakcyjność wizualną przestrzeni mieszkalnej czy lokalowej. Designerskie pufy doskonale sprawdzają się szczególnie w nowocześnie urządzonych wnętrzach, stanowiąc ciekawe uzupełnienie domowych mebli wypoczynkowych czy też oryginalny akcent w restauracyjnym bądź kawiarnianym wnętrzu. Mogą także urozmaicić wnętrze gabinetu, pełniąc w nim funkcję eleganckiej ozdoby aranżacyjnej. Klasyczne pufy pokryte welurem idealnie wpisują się z kolei w styl glamour, w którym dominują miękkie, mieniące się tkaniny, dobrze odbijające światło. W tego rodzaju pomieszczeniach sprawdzą się szczególnie pufy o prostokątnym kształcie. Z kolei we wnętrzach minimalistycznych warto zastosować eleganckie pufy okrągłe, o jednolitej kolorystyce.

Pufa, czyli wygoda w każdym wydaniu

Przy tak wysokiej funkcjonalności i wielości zastosowań, pufy są jednocześnie niezwykle komfortowe w codziennym użytkowaniu. Wypełnienie środka specjalnym, piankowo-gąbczastym materiałem nadaje im miękkości i pozwala idealnie dopasować się do kształtu ciała, nie obciążając przy tym kręgosłupa, co sprawia, że pufa, niezależnie od funkcji, jaką spełnia, zawsze jest bardzo wygodnym meblem. W naszym asortymencie znajdziesz pufy w różnych rozmiarach. 

Do wyboru, do koloru, czyli gwarancja idealnego dopasowania do aranżacji

Pufy, oprócz tego, że są wygodnym i praktycznym meblem o wielofunkcyjnym zastosowaniu, są również atrakcyjne wizualnie i estetycznie prezentują się w każdej aranżacji. Można je idealnie dopasować do kolorystyki ścian czy zestawu meblowego, ponieważ dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Nowoczesne pufy mogą ożywić jasne wnętrze, nieco przełamując jego surowość, z kolei w pomieszczeniach o ciemnej kolorystyce mogą stanowić po prostu ciekawy, kolorowy dodatek. Dostępne są również najróżniejsze modele puf: okrągłe z metalowym stelażem i kwadratowe, wyposażone w drewniane nóżki. Ciekawym elementem aranżacji wnętrza może być łączenie różnych wariantów kolorystycznych tego samego modelu. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w restauracji, hotelu czy kawiarni. Sprawi ono, że wnętrze nie będzie wyglądać nudno i monotonnie, i przyciągnie uwagę klienta.

FAQ

Czym różnią się pufy od podnóżków?

Pufy to meble przeznaczone do siedzenia. Są niskie, pozbawione oparcia oraz podłokietników. Często stanowią uzupełnienie ław, niskich stolików kawowych. Bywają także kupowane do pokoi dziecięcych.

Podnóżek jest meblem, który tworzy bardzo zgrany tandem z fotelami oraz sofami. Pozwala na wygodne oparcie nóg.

Jak wybrać pufę?

Wybierając pufę należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę, jaką zapewnić powinno jej siedzisko. Warto pamiętać, że siedziska pufy zazwyczaj nie są wielkich rozmiarów. Najczęściej siedziska pufy są okrągłe lub kwadratowe.

Zbyt małe siedzisko bardzo szybko powoduje dyskomfort. Ciężar oraz solidność wykonania pufy także nie są bez znaczenia.

Pufy powinny być także lekkie, by można je było z łatwością przenosić. W szczególności z ich ciężarem powinny poradzić sobie dzieci.

Na co zwracać uwagę wybierając podnóżki?

Podnóżki powinny być dostosowane wysokością do wysokości mebla, z którym będą jednocześnie używane.

Powinny oferować zbliżony komfort użytkowania. Materiały, z jakich są wykonane powinny dobrze się łączyć z sofą lub fotelem.

Do jakich pomieszczeń najczęściej kupuje się pufy i podnóżki?

Pufy najczęściej kupowane są do salonów, w których centralnym meblem jest niska ława lub do pokoi dziecięcych.

Gdy, głównymi użytkownikami pufy mają być dzieci, szczególną uwagę należy przykładać do jakości materiałów. Przede wszystkim do łatwości konserwacji i czyszczenia materiałów obić.