Jakie krzesła do dębowego stołu? - Sklep fajnekrzesla.pl

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Dębowy stół umieszczamy zazwyczaj w jadalni. To przy nim gromadzi się cała rodzina, aby móc wspólnie spędzić czas podczas posiłku. To również miejsce spotkań z przyjaciółmi, gdzie nierzadko odbywają się różnego rodzaju imprezy oraz przyjęcia. Warto więc dobrze zastanowić się, jak urządzić pomieszczenie w którym jemy, aby cieszyło oko, zachwycało funkcjonalnością, a jednocześnie było w stanie spełniać swoją funkcję przez lata.

Jak dobrać krzesła do stołu w jadalni?

Zarówno, jeżeli preferują Państwo klasyczną elegancję, jak również jeśli cenią sobie Państwo nowoczesny design, w który doskonale wpisują się takie style, jak loftowy, minimalistyczny czy skandynawski, warto jest postawić na ponadczasowy, drewniany stół oraz odpowiednio dobrane krzesła, których wybór powinniśmy uwarunkować dwoma aspektami - praktycznym i estetycznym.

Zacznijmy od pierwszego z nich. Często wygląd wymarzonych krzeseł przysłania nam ich funkcjonalność, a raczej jej brak. Zwracamy szczególną uwagę na styl, w jakim zostały zaprojektowane, kolor, kształt oraz inne walory wizualne. Jednak warto pamiętać na przykład o szerokości krzeseł, która powinna być właściwie dopasowana do długości stołu. Przed zakupem należy zmierzyć odległość między nogami stołu i sprawdzić, ile krzeseł zmieści się po jednej stronie długości blatu. Krzesła nie mogą być ustawione "na styk", ponieważ będzie to rzutowało na komfort spożywanych posiłków. Przyjmuje się, że pomiędzy krzesłami powinien być odstęp około 30 centymetrów, z kolei jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje około 60 centymetrów blatu.

Wysokość siedziska oraz blatu przyjmują zwykle standardowe wymiary, jednak dobrze jest sprawdzić to przed zakupem. Odległość siedziska od blatu powinna wynosić mniej więcej 30 centymetrów, z kolei od podłogi - około 45 centymetrów. Jeżeli wybrany przez nas model krzeseł został wyposażony w podłokietniki, dobrze jest sprawdzić czy swobodnie wchodzą one pod stół.

Aspekt estetyczny również ma duże znaczenie

Stoły drewniane do nowoczesnej jadalni mają to do siebie, że są niezwykle uniwersalne. Ich ponadczasowy wygląd sprawia, że świetnie komponują się praktycznie z wszystkimi rodzajami krzeseł, z których możemy wybrać te najlepiej pasujące do naszej koncepcji. Do dębowego stołu będą pasowały zarówno tapicerowane modele, jak i designerskie krzesła na metalowych nogach. Możemy wybierać również spośród drewnianych krzeseł, które łączą w sobie wytrzymałość oraz łatwość czyszczenia.

Bardzo ważna jest spójność kolorystyczna. Dobrze, jeśli drewniane nogi krzeseł mają podobny odcień do tego, który ma blat. Jednak do drewnianego stołu wybrać można również krzesła o nóżkach czarnych, białych, szarych lub beżowych. Drewniane meble dają wiele możliwości, wspaniale łącząc się praktycznie z wszystkimi kolorami. Ważny jest również wizualny ciężar mebla - forma krzeseł, smukłość nóżek, ilość prześwitów, co powinno być dopasowane do wyglądu stołu.

W nowoczesnych pomieszczeniach coraz częściej można zaobserwować styl eklektyczny, objawiający się ustawianiem przy stole krzeseł różnego rodzaju. Mogą różnić się one wzorem lub kolorem tapicerki, jak również kształtem, jednak w takiej sytuacji kolorystyka powinna być w miarę spójna.

Interesujące krzesła na miarę wszelkich potrzeb

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele zróżnicowanych modeli krzeseł, spośród których każda osoba zainteresowana zakupem bez wątpienia będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego, do urządzanego przez siebie pomieszczenia. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się głębokie, tapicerowane, wyposażone w szerokie oparcie krzesła. Jednak wciąż prym wiodą także proste pod względem kształtu, ale wyróżniające się interesującą kolorystyką drewniane krzesła o ponadczasowym charakterze.

Wybierając odpowiednie meble, warto wziąć pod uwagę nie tylko obecne trendy, aspekty praktyczne, ale przede wszystkim nasze indywidualne preferencje - tak, abyśmy przy stole czuli się w pełni swobodnie zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.