Wytrzymałe stopki do krzeseł

Dodatkowo do każdego rodzaju naszych krzeseł możliwe jest dopasowanie specjalnych akcesoriów. W ofercie znajdują się specjalne stopki plastikowe. Zostały one wykonane z wysokiej jakości materiałów i dostępne są w uniwersalnym kolorze czarnym. Takie stopki do krzesła montuję się na spodniej części nogi, aby podczas przesuwania zmniejszyć ryzyko zarysowania podłogi lub pozostawienia na niej nieestetycznych śladów. Plastikowe stopki do krzeseł posiadają różne rozmiary, dlatego też przed zakupem warto skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Ślizgacze do krzeseł metalowych dostępne są w zestawie zawierającym cztery sztuki.

Akcesoria do krzeseł dostępne w naszym sklepie obejmują szereg produktów przydatnych w eksploatacji mebli tapicerowanych oraz wykonanych z innych materiałów, zaopatrzonych w metalowe nóżki. Są to przede wszystkim zaślepki oraz impregnaty do tkanin.

Akcesoria do krzeseł – stopki

Stopki do krzeseł, nazywane również zamiennie zaślepkami, to niewielkie i niedrogie elementy, niezbędne do prawidłowej eksploatacji zarówno krzeseł biurowych oraz jadalnianych, jak i foteli. Stosuje się je w przypadku modeli wyposażonych w metalowe nóżki wykonane z rurek pustych lub częściowo pustych.

Z czego wykonane są zaślepki?

Oferowane przez nas stopki do krzeseł wykonane są z tworzywa sztucznego o odpowiedniej twardości i elastyczności. Wykazują sztywność, która gwarantuje dobre osadzenie w otworze nóżki i nie powoduje wypadania zaślepki podczas przenoszenia czy przesuwania mebla. Jednocześnie stopki są na tyle miękkie, że nie rysują powierzchni, na których znajduje się krzesło. Nie powodują też nadmiernego hałasu. Dzięki zaślepkom mebel można cicho i swobodnie przesuwać bez obaw o zbyt głośne dźwięki oraz uszkodzenie nawet delikatnej podłogi.

Kiedy warto wymienić zaślepki?

Stopki do krzeseł są elementami eksploatacyjnymi. Z powodu ich funkcji, miejsca montażu oraz materiału wykonania, narażone są na zużycie zdecydowanie bardziej niż inne części krzesła. Pamiętajmy, że zaślepki muszą zachować pewną elastyczność, żeby dobrze pełnić swoją rolę i chronić podłogi przed zniszczeniem. Dlatego ich trwałość jest ograniczona.

Z tego powodu w naszej ofercie znajduje się szeroki wybór stopek, które można kupić, kiedy fabrycznie zainstalowane w meblu zaślepki ulegną zużyciu.

Jak wymienić stopki do krzeseł?

Pierwszym krokiem przy wymianie zaślepek krzesła czy fotela biurowego jest ustalenie właściwego kształtu stopki. W naszym sklepie można zaopatrzyć się zarówno w zaślepki o przekroju koła, jak i kwadratu – w zależności od kształtu nóżki mebla. Poza formą, istotny jest również rozmiar stopki. Można go ustalić mierząc starą zaślepkę usuniętą z nóżki mebla. W przypadku wątpliwości, lepiej skontaktować się z nami – na podstawie modelu dobierzemy odpowiedni rodzaj i rozmiar stopki.

Wymiana zaślepki jest bardzo łatwa. Starą stopkę należy usunąć, najlepiej ręką. Można ułatwić sobie to zadanie, używając ściereczki, która zmniejszy poślizg. W przypadku trudności należy użyć narzędzia – płaskiego wkrętaka czy kombinerek. Trzeba jednak wówczas bardzo uważać, żeby nie uszkodzić metalowej nóżki.

Po usunięciu starych stopek, za pomocą ręki należy umieścić w otworach nóżek nowe elementy. Można sobie pomóc używając gumowego młotka – należy go jednak stosować z wyczuciem, zachowując ostrożność, żeby nie uszkodzić mebla.

Impregnaty do tkanin – przydatne przy konserwacji

Akcesoria do krzeseł oferowane w naszym sklepie obejmują również impregnaty do tkanin. Preparaty o specjalnie opracowanej formule mają za zadanie ochronę tkanin używanych do pokrycia krzeseł jadalnianych, biurowych krzeseł obrotowych czy innych mebli tapicerowanych. Choć mogą nieznacznie różnić się od siebie w zależności od producenta i składu chemicznego, zwykle tego rodzaju produkty:

  • nadają się do włókien syntetycznych i naturalnych
  • tworzą plamo - i wodoodporny film na tkaninie
  • nie utrudniają przenikania powietrza przez tkaninę
  • większość impregnatów nadaje się do stosowania również do ubrań i butów.